NFT Oyunu Pixelmon, 70 Milyon Dolarlık Kötü Tasarım Sonrası Güncellenerek Geri Dönüyor

Kötü bir başlangıç yapan Pixelmon tekrar piyasalarda!

Muhabbit
1 min readSep 29, 2022

2022 yılının başlarında en başarılı projelerden biri olarak kabul edilen Pixelmon, Pokemon benzeri deneyim sözü vererek NFT satışlarından 70 milyon dolardan fazla toplamıştı. Ancak NFT’ler açıldığında görsellerin kalitesi herkesi şok etmişti.

NFT’lerin açılmasından sonra Pixelmon kurucularından bir tanesi paylaşılan sanat hakkında “Korkunç bir hata” yorumunu yapmıştı. Bu yorumdan sonra sessizliğe bürünen Ethereum tabanlı proje, yeni bir duyuru paylaştı. Pixelmon, yaptığı duyuruda yönetim kadrosunu değiştirdiğini, sanatını güncellendiğini ve yeni bir yol haritası hazırladığını açıkladı. Minecraft’tan ilham alınarak yapılan blok şeklindeki NFT’ler daha iyi tasarlanmış 3D yaratıklara dönüştürüldü.

Pixelmon geliştiricileri şimdi eski NFT’leri yenisiyle değiştirmek için uğraşıyor. Bloklu yapıya sahip eski NFT’ler yeni 3D tasarımlı haline çevrildikten sonra yaklaşan Pixelmon online oyununda oynanabilir hale gelecek. Sonra da diğer metaverse oyunlarında oynanabilir hale getirilmesi planlanıyor.

--

--