Muhabbit

Andreessen Horowitz’in kurucu ortaklarından olduğu Amerikan risk sermayesi şirketi A16z, web3 ve metaverse tabanlı oyun projelerine, oyunla ilgili uygulamalara ve oyun altyapılarına 600 milyon dolarlık yatırımla ilk oyun fonunu başlattı.

Ekip üyelerinden Andrew Chen, Jonathan Lai ve James Gwertzman bir blog yazısında ortak bir dil olarak şu ifadeleri kullandılar:

“Bugün…

--

--

Oyun devi Square Enix (SE), yayımladığı bir raporda, 2022 yılı içinde oyunlarına, NFT’leri daha fazla entegre edeceğini açıkladı.

Yönetimi altında 3 milyar dolarlık varlığa sahip bir Japon oyun geliştiricisi olan şirket, bu açıklaması ile kripto para sektöründe yer alan oyuncular için heyecan yarattı. Raporda, firmanın bu yılın ilk aylarında başlayan Shi-San-Sei Million Arthur oyununda NFT’lere adım attığı belirtiliyor. Atılan bu adımın başarısı, NFT’lerin oyun içerisinde daha fazla yer alacağının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Firma ayrıca, yaptığı açıklama ile kendi tokenını çıkarmak, yönetmek ve yatırım yapmakla da ilgileneceğini ve geniş bir oyun ekonomisi yaratmaya başlayacağını öne sürdü.

--

--

Bazı kullanıcılar, Coinbase uygulamasıyla Ethereum’daki DeFi ve diğer DApp’lere erişebilecek!

Amerika’nın en popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase, bazı kullanıcıları, yeni uygulamalarını test etmesi için seçti. Coinbase, seçilen kullanıcılar için Web3 alanına getirdiği yeni ürünler olan kripto para cüzdanı ve tarayıcısını kullanıma sundu.

Uygulama ile kullanıcılar, Uniswap ve OpenSea gibi Ethereum blok zincirinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalara (DApp’ler) erişebilecek.

Coinbase’in ürün yönetimi direktörü Rishi Dean, 17 Mayıs 2022 tarihinde bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre seçilen kullanıcılar, NFT platformlarında ve merkeziyetsiz borsalarda (DEX) işlem yapabilecek.

Coinbase, çıkaracağı yeni mobil tarayıcısı ile kullanıcıların dApp’lere daha hızlı ve kolay şekilde erişmesini sağlayacak. Bununla birlikte Coinbase, merkeziyetsiz uygulamaların benimsenmesini artırmak için yeni bir kripto para cüzdanı çıkaracak.

--

--