Borsa tarafından yapılan açıklama ile yeni Jumpstart etkinliği duyuruldu.

Kripto para borsası OKEx, yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Borsa tarafından yapılan açıklama ile yeni Jumpstart etkinliği duyuruldu. 7 Aralık 2021’de Türkiye saati ile 09.00’da başlatılacak etkinlik ile birlikte 4 gün boyunca OKB stake edilerek DEVT kazanılabilecek. Minimum staking sınırlamasının bulunmadığı etkinlikte tüm katılımcılar herhangi bir miktardaki OKB ile staking etkinliğine dahil olabilecek. Kişi başı maksimum katılım sınırı ise 1.000 OKB olarak belirlenmiş durumda. KYC2 seviyesini tamamlayan tüm kullanıcıların katılabileceği Launchpad etkinliği ile birlikte token piyasaya sürülmüş olacak.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin madencisi Greenidge’e madenciliğin çevreye olan etkisi hakkında sorular sordu.

2 Aralık tarihinde Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin madenciliği yapan Greenidge Generation Holdings’in CEO’suna, Bitcoin madenciliği operasyonlarının çevreye olan etkisi hakkında sorular yöneltti.

Warren’ın şunları söyledi: “Greenidge’in operasyonları, bunun çevreye ve yerel topluluklar üzerindeki etkileri hakkında bilgi talep ediyorum. Çin’in kripto para madenciliğini yasaklarından sonra artan taleple birlikte madenciliğin başka ülkelerde çoğalması kimseyi şaşırtmaz.”

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

İngiliz Savunma Düşünce Kuruluşu RUSI, NFT’lerin kara para aklama operasyonlarında kullanılabileceğini düşünüyor.

Royal United Services Institute for Defence and Security Studies (RUSI) olarak bilinen İngiliz Savunma Düşünce Kuruluşu, geçtiğimiz gün bir rapor yayımladı. Raporunda NFT’lerin risklerinden bahseden RUSI, olası kara para aklama senaryolarına dikkat çekti. Peki böyle bir olasılık gerçekten var mı? Kuruluşa ait raporu daha detaylı inceleyelim.

NFT’lerle Kara Para Aklanabilir mi?

2 Aralık 2021 tarihinde kendi web sitelerinden kapsamlı bir rapor yayımlayan İngiliz Savunma Düşünce Kuruluşu, NFT’lerin kara para aklama işlemlerinde kullanılabileceğini dile getirerek bunun önüne geçilebilmesi için “Müşteri İzleme Sistemleri” geliştirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Bitcoin değerindeki ani düşüş tüm yatırımcıları etkiledi. Bunu fırsat olarak gören Nayib Bukele, El Salvador adına 150 Bitcoin daha aldı.

Yeni yaşanan Bitcoin değerindeki düşüş, El Salvador’u durdurmuyor. 42 bin dolar bandına gerileyen BTC, El Salvador için yeni bir “Alım Fırsatı” yarattı. El Salvador’un Bitcoin sevdalısı başkanı Nayib Bukele, bugün Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile herkesin yüzünü güldürdü. Bitcoin’deki düşüş trendinden sonra El Salvador, 7.3 milyon dolar değerindeki 150 Bitcoin‘i varlıkları arasına kattı. 150 adet Bitcoin’i ortalama 48 bin dolar/btc değerinden aldığını söyleyen Nayib Bukele, en dip olan 42 bin dolar bandından alamadığı için üzgünlüğünü ifade etti. Nayib Bukele en dipten alım fırsatını, 7 dakika ile kaçırmış.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Platform tarafından yapılan açıklamada, farming opsiyonunun aktive edileceği duyuruldu.

Merkeziyetsiz platform OpenSwap yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Platform tarafından yapılan açıklamada, farming opsiyonunun aktive edileceği duyuruldu. Tanıtımı gerçekleştirilen yeni farming opsiyonu, 6 Aralık 2021’de başlatılacak. Farming ödüllerinin de aynı gün başlatılması planlanırken, Troll NFT sahipleri yüzde 40’a varan getiriye sahip olabilecek. Platform kullanıcıları varlıklarını ilgili havuzlara koyarak LP tokenleri sayesinde farming üzerinden getiri elde edebilecek.

OSWAP Sahiplerine Özel

OSWAP sahiplerine özel olarak oluşturulan farming opsiyonlarının yanı sıra, Troll NFT sahipleri ekstra getirilerden faydalanabilecek.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Bu yıl en çok gelişme ve ilerleme NFT sektöründe gerçekleşti!

Fintech firması Defiance, 2 Aralık Perşembe günü New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’da ilk değiştirilmez token (NFT) odaklı borsa yatırım fonunu (ETF) başlattığını duyurdu. Yeni çıkan ETF, NFTZ kod ismiyle borsada işlem görmeye başladı ve yönetim ücretini yıllık %0,65 olarak belirledi.

NFT ETF’si Nasıl Çalışıyor?

NFTZ, direkt olarak NFT satın almıyor. Bunun yerine, Metaverse ve NFT sektörüne giren veya girmeyi planlayan şirketlerin endeksini baz aldığını veya takip ettiği söyleyebiliriz. NFTZ ETF’nin portföyünde şimdilik toplam 34 şirket bulunmaktadır.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Muhabbit, My Neighbor Alice Türkiye ve Mines Of Dalarnia Türkiye’nin düzenleyeceği 6–31 Aralık tarihleri arasında sürecek olan yarışma ve çekiliş etkinliğinin detayları şöyle olacak:

1. Çekiliş Etkiniliği:

Muhabbit Telegram Grubu

My Neighbor Alice Türkiye Telegram Grubu

Mines Of Dalarnia Türkiye Telegram Grubu

Yukarıdaki telegram kanallarına katılanlar ve Crypto_Draco’nun tweetinde belirtilen kuralları yerine getirenler arasından 5 kişiye 100, 65, 45, 25, 15 USDT toplam 250 USDT (her kanal için ayrı ayrı 5 kişi seçilecektir.) …

Hollandalı bir yatırım firması olan Mavel 11 Capital, blok zinciri merkezli girişimcilerden ve yatırımcılardan oluşuyor.

Dijital varlıklara yatırım yapan Maven 11 Capital, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Web 3.0 sektörlerinde bir sonraki kripto para projelerine ön ayak olmak için 120 milyon dolarlık Venture Fun II adlı bir fon başlattığını duyurdu. Mayıs 2017’de kurulan Maven 11 Capital, DeFi ve Web 3.0 sektörü içinde olan 27 şirkete yatırım yaptı. Firma, birçok projenin “seed” yatırımcısıydı. Birçok yatırım şirketine kıyasla Maven 11’in daha az riskli yatırımlar yaptığını söyleyebiliriz. DeFi’yı yakından takip eden firma, Aave (AAVE), Uniswap (UNI) ve Yearn Finance (YFI) dışında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a da (ETH) büyük yatırımlar yaptı. Maven 11, OlympusDAO, Nym Tech ve Arweave gibi gelişmekte olan projelere de yatırımlar yaptı.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin borsa yatırım fonunu reddetti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree’nin Bitcoin ETF listeleme önerisini reddetti. SEC, açıklamasında ETF başvurularında belirli kriterlerin karşılanması gerektiği konusuna özellikle vurgu yapıyor. Son ertelemenin nedeni olarak ise şirketin, “hileli ve manipülatif eylemler ve uygulamaları önlemek için tasarlanmış” kriterini yerine getirmemesini gösterdi.

Çünkü SEC, bir spot ürünün onaylanabilmesi için ürünün işlem gördüğü piyasanın manipülasyona açık olmaması ve yatırımcıları endişelendirmemesi gerektiğini belirtiyor. Düzenleyici kurum bunu yatırımcıları ve kamu yararını korumak için yaptığını özellikle dile getiriyor.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Borsa tarafından yapılan açıklamada Biconomy platformunun yerel tokeni BICO’nun listelendiği duyuruldu.

OKEx borsası yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Borsa tarafından yapılan açıklamada Biconomy platformunun yerel tokeni BICO’nun listelendiği duyuruldu. 1 Aralık 2021’de Türkiye saati ile 13.00’da BICO için yatırma işlemlerini aktive eden OKEx, 16.00’da BICO-USDT paritesini aktive etti. BICO çekim işlemlerini 2 Aralık’ta 13.00’da aktive eden olan OKEx, bu adımı ile birlikte BICO listeleme işlemlerini tamamlamış oldu.

Biconomy Hakkında

Biconomy (BICO), Web 3.0 için hazırlanan ve işlemlerin çok zincirli altyapısı üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını sağlayan bir platform olarak öne çıkıyor. API çözümleri sayesinde Biconomy, merkezsiz uygulamaların tüm seviyelerdeki kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmasını sağlıyor.

Haberin devamı Muhabbit.com’da

Bize katılın !

Bizi takip edin !

Muhabbit

Dünyadan güncel kripto para ve blockchain haberleri https://linktr.ee/muhabbitcom/

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store