Self-Regulation Hakkındaki Düşünceleri

Kripto para birimleri hayatımızda on yıldan fazla bir süredir yer alıyor. Ancak, kripto para piyasasının hızla büyümesi, kripto para düzenlemeleri için son zamanlarda ortaya çıkan tartışmalara neden oldu. Kripto para birimlerinin potansiyelinin ve değerinin sürekli artması da daha fazla kurum ve kuruluş için düzenlemeler konusunda birtakım araştırmalar ve çalışmalar yapmaya yöneltti. Ulusal para birimlerine alternatif bir şekilde tüm dünya üzerinde kullanılması durumunda kripto para düzenlemelerinin bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Sekuritance, kripto para düzenlemelerinin nedenlerinden çok, nasıl düzenleneceğine odaklanılması gerektiğine dikkat çekiyor.


Yatırımcı, gelecekte büyük bir kriz beklediğini belirtiyor.

Milyarder yatırımcı Carl Icahn yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, bir sonraki piyasa krizinin ufukta olabileceği ve Bitcoin’in enflasyona karşı en iyi korunma olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

CNBC’ ye konuşan Icahn, ABD hükümetinin ekonomiyi canlandırma cabalarının ortasında, doların daha fazla değer kaybetmesinden ve ürün fiyatlarının artmasından korktuğunu belirtti.


Coinbase NBA’in ayrıcalıklı kripto para ortağı olacak!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, Amerikan basketbol ligi NBA (The National Basketball Association/Ulusal Basketbol Birliği) ile anlaştı.

NBA’in bugün (19 Ekim 2021) yaptığı duyuruya göre, NBA ve Coinbase çok yıllık bir sözleşmeye imzalarını attı. Sözleşmeyle birlikte Coinbase, NBA’in, NBA’in yan ligi NBA G League’in ve Kadınlar NBA’in (Women’s National Basketball Association/WNBA) ayrıcalıklı kripto para partneri olarak davranabilecek.


Sandbox, blok zinciri ve metaverse dünyasını NFT’ler ile birleştiren bir platformdur.

Blok zinciri oyunları ve metaverse, bu zamanlarda kripto para dünyasındaki en trend terimler olarak biliniyor. Bu oyunlar, yatırımcıların ya da daha doğru bir tabirle oyuncuların, sanal dünyalarda dijital varlıklara sahip olabilecekleri oyunları tanımlar. Bu oyunların çoğunluğu, oyuncuların benzersiz bir oyun deneyimine erişebilmelerini sağlamak için çift token ekonomisine sahip bir modele dayanır. Sandbox, bu sanal dünyanın en önemli parçası olarak öne çıkıyor.

Blok zincirindeki metaverselerin ana yapısı, oyuncuların nasıl oyunu oynayabileceği, binaları ve arazileri nasıl inşa edebileceği ve son olarak da oyun içi varlıklarla mülkelere nasıl sahip olabileceklerine dayanır.


Gana Merkez Bankası’nın dijital para birimi “e-cedi”nin çevrim dışı işlemleri destekleneceği açıklandı.

Gana, kendi toplumunun tüm kesimlerinde kullanımını teşvik etmek amacıyla yakında çıkacak olan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için çevrim dışı özellikler geliştirmek üzere çalışıyor.

Bloomberg tarafından 18 Ekim tarihinde yayımlanan bir rapora göre, Gana Merkez Bankası’nın (BoG) fintech ve inovasyon başkanı Kwame Oppong, ülkenin dijital para birimi “e-cedi”nin yakın zaman içinde Gana Ekonomik Forumu sırasında çevrim dışı işlemleri destekleyeceğini açıkladı.


Girişimci, yatırımcı, yazar ve motivasyon konuşmacısı olarakta bilinen Robert Kiyosaki kimdir?

Robert Toru Kiyosaki; hem bir iş adamı, hem de yazardır. Amerikalı Kiyosaki, Rich Global LLC’nin kurucusudur. Bununla birlikte Kiyosaki, kitap ve videolarla insanlara kişisel finans eğitimi veren finansal eğitim şirketi olan Rich Dad Company şirketinin sahibidir.

Robert Kiyosaki Kimdir?

Robert Kiyosaki’nin vizyonu insanların paraya bakışı açısını değiştirmek olabilir. Birçok mesleğe sahip olan Robert Kiyosaki; girişimci, yatırımcı, yazar ve motivasyon konuşmacısı olarakta bilinir. Yayımlandığı andan itibaren büyük ses getiren, 6 yıldır en çok satanlar listesinde yer alan ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının yazarıdır.


Facebook, Avrupa ülkelerinde istihdam sağlayacak.

18 Ekim 2021 tarihinde sosyal medya devi Facebook tarafından yapılan açıklamada, Facebook Inc’in AB ülkelerinde 10.000 kişilik istihdam sağlamayı planladığı belirtildi. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberk, bildiğiniz gibi birkaç aydır metaverse terimi hakkında fikirlerini paylaşıyordu. Facebook’un küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg’in paylaştığı bir gönderide, şunlar yazıyordu:

Hiçbir şirket metaverse’e sahip olmayacak ve işletemeyecek. Bunu başarabilmemiz için, şirketler, geliştiriciler ve politika yapıcılar ile iş birliği yapmamız gerekiyor.


Beefy Finance, yatırımcıların kripto para varlıklarıyla daha fazla kazanç elde etmelerini sağlayan bir platformdur.

Beefy Finance, yatırımcıların kripto para varlıklarıyla bileşik faiz kazanmalarını sağlayan bir decentralized (merkezi olmayan) ve Multi-Chain Yield Optimize (çok zincirli verimi optimize eden) platformudur.

Akıllı sözleşmeler sayesinde yatırımların güvence altına alındığı ve farklı yatırım stratejilerinin uygulandığı Beefy Finance, çeşitli LP’leri (likidite havuzları),‌ ‌AMM (otomatik piyasa yapıcı) protokolüne dayalı projeleri ve ‌diğer yield farming (verim çiftliği, likidite madenciliği) ‌fırsatlarını, kısacası bir bütün olarak DeFi ekosisteminde yer alan yatırımcıların ödüllerini otomatik olarak yüksek verimlilikle en üst düzeye çıkarır.


Ankete göre kripto para konusunda en bilinçli ulus Ukrayna, daha sonra Rusya ve ABD geliyor.

Yapılan araştırma ve ankete göre Ukrayna, kripto para ve dijital varlıklarla en çok ilgilenen ülke oldu. Kripto para farkındalığı konusunda Rusya ve ABD, sırayla 2’nci ve 3’üncü oldular.

Kripto para aracı kurumu BrokerChooser, dünya genelinde kripto para konusunda en bilinçli ülkenin hangisi olduğunu belirlemek için toplam dijital varlık sahibi sayısı ve küresel benimseme endeksi gibi çeşitli faktörleri ele aldı. Kısaca bahsetmemiz gerekirse BrokerChooser, bağımsız yatırımcıların ihtiyaçlarına uygun bir aracı bulmalarına yardımcı olur.


Alice ekibi, yeni gelişmenin, platformun erişilebilirliğini artırmaya yönelik bir adım olduğunu belirtti.

My Neighbor Alice, yaptığı bir açıklama ile, platformun erişilebilirliğini artırmaya yönelik planlı bir girişimin parçası olarak, oyun için kendi oyun başlatıcısını geliştirdiğini duyurdu.

Bu yeni gelişme ile birlikte, oyun başladığında, merkezi bir dağıtım platformunda da bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan, kullanıcıların oyunu doğrudan resmi My Neighbor Alice web sitesinden indirip yükleyebilecekleri anlamına geliyor.

Muhabbit

Dünyadan güncel kripto para ve blockchain haberleri https://linktr.ee/muhabbitcom/

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store